Daugavpilieši ražos tramvajus Daugavpilij
Iedzīvotāji sociālajos tīklos diskutē par tramvaja krāsojumu
Daugavpilī taps tramvaji, jo pašvaldības uzņēmums “Daugavpils satiksme” noslēdza līgumu ar Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcu par jaunu tramvaju vagonu ražošanu.
Interneta vietnē www.daugavpils.lv rakstīts, ka uzņēmums uzbūvēs četrus četrasu tramvajus par 7,4 miljoniem eiro (bez PVN). Tas ir Eiropas Kohēzijas fonda, valsts un pašvaldības projekta “Videi draudzīga un integrēta mobiliāte Daugavpils pilsētā” finansējums.
Tā kā Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcai tā ir jauna uzņēmējdarbības nozare (šobrīd tas tikai remontē un modernizē dzelzceļa lokomotīves), tad daugavpilieši tramvaju ražošanai visu nepieciešamo (detaļas utt.) piegādās no Vācijas, Čehijas un Polijas. Visi četri vagoni būs uzbūvēti līdz 2023. gada beigām.
Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcas padomes priekšsēdētāja Anastasija Udalova stāsta “Latvijas Avīzei”, ka pakāpeniski uzņēmums modernizēs iekārtas, lai attīstītu tramvaju ražošanu ne tikai Daugavpilij, bet arī Austrumeiropas tirgum. Jāiestarpina, ka Daugavpils satiksmes parkā ir 45 tramvaju vagoni, no tiem jauni ir nepilni 50 %.

Egitas Terēzes Jonānes teksts