Pirmdiena, 22. jūnijs Preiļi
Šobrīd aktuāli

Par Ančupānu memoriāla apgānīšanu uzsākts kriminālprocess

Par Ančupānu memoriāla apgānīšanu uzsākts kriminālprocess

23. februārī automašīnas «Toyota Hilux» vadītājs izbraukāja un postīja Rēzeknes novadā esošo Ančupānu memoriālu un pieminekļa «Māte ābele» apkārtni, tādā veidā apgānot tur nošauto un apbedīto cilvēku piemiņas vietu. Tāpat nekaunīgi tika nolauzta arī piekaramā atslēga pie barjeras, lai iekļūtu piemiņas vietas teritorijā.
Pateicoties aculiecinieku ziņojumiem un Valsts policijas operatīvai rīcībai, nekavējoties tika noskaidrotas šajā prettiesiskajā notikumā iesaistītās personas. Valsts policija ir uzsākusi kriminālprocesu un notiek izmeklēšana. Savukārt Rēzeknes novada pašvaldība novērtē nodarītos postījumus un aprēķina zaudējumus, kas tiks iesniegti Valsts policijai, lai piedzītu kompensāciju piemiņas vietas atjaunošanai un savešanai kārtībā.
Ančupānu memoriāls ir vieta ar traģisku vēsturi – šeit pirms 80 gadiem tika nogalināti un apbedīti gandrīz 200 nevainīgi iedzīvotāji – nacistiskā režīma upuri – no netālā Audriņu ciema.
Tāpat Rēzeknes novada pašvaldība izskatīs iespēju likumā noteiktajā kārtībā uzstādīt video novērošanas kameras Ančupānu memoriāla teritorijā. Taču skaidrs, ka pilnīgi visur uzstādīt kameras nav nedz iespējams, nedz likumīgi, tāpēc vispirms «klauvējam» pie cilvēku sirdsapziņas un aicinām cienīt piemiņas vietas, cienīt dabas objektus un citu cilvēku ieguldīto darbu, lai apkārtējā vide kļūtu arvien sakoptāka.
«Liels paldies aculieciniekiem, kuri nebija vienaldzīgi un ziņoja par šo likumpārkāpumu. Aicinām arī turpmāk cilvēkus iesaistīties un, redzot kādu pārkāpumu, nekavējoties ziņot Valsts policijai,» teikts Rēzeknes novada pašvaldības publicētajā paziņojumā.

8.lpp_.3.foto_.jpg

Automašīnas «Toyota Hilux» vadītājs izbraukāja un postīja Ančupānu memoriālu un pieminekļa «Māte ābele» apkārtni

Aculiecinieka foto

Birkas: Kriminālziņas
Komentāri

Pievienot komentāru

Paldies! Komentārs nosūtīts un parādīsies pēc apstiprināšanas.